TOP 5 organizmą valantys gėrimai

TOP 5 organizmą valantys gėrimai

Seniai žinomas posakis, kad sveikame kūne, sveika siela. O tam, kad organizmas būtų sveikas, pirmiausiai reikia jį tinkamai išvalyti. Štai mūsų valančių gėrimų penketukas, kurie pagerins savijautą.

1. Šviežių burokėlių sultys

Burokėlių sultys mažina cholesterolio kiekį kraujyje

Burokėlių sultys mažina cholesterolio kiekį kraujyje

Jose gausu naujoms ląstelėms susidaryti būtinos folio rūgšties, širdžiai, kraujotakai ir nervų sistemai svarbaus kalio, kraujo sudėtį gerinančios geležies, baltymų ir riebalų apykaitoje, energijos gamyboje, fermentų veikloje dalyvaujančio mangano.

Tyrimais nustatyta, kad reguliariai vartojamos burokėlių sultys agresyviai veikia organizmą okupavusius mieliagrybius Candida, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, stiprina imunitetą, laisvina užkietėjusius vidurius, gerina deguonies įsisavinimą. Be to, šioms daržovėms raudoną pigmentą suteikianti medžiaga betacyanin naikina vėžines ląsteles.

Koncentruotas šviežių burokėlių sultis geriau vartoti atskiestas (kartais jos gali sukelti pykinimą, galvos svaigimą, bendrą silpnumą, tachikardiją) vėsiu virintu vandeniu arba erškėtrožių nuoviru (santykiu 1:1 arba 2:1). Šviežiai spaustas burokėlių sultis patartina 2–3 val. palaikyti atvirame inde, kad išgaruotų eteriniai aliejai (pastebėta, kad būtent jie kai kuriems žmonėms dirgina virškinamąjį
traktą ir sukelia pykinimą). Sultis tinka maišyti su obuolių, morkų, kopūstų, spanguolių sultimis.

Svarbu žinoti: koncentruotų šviežių burokėlių sulčių negalima gerti sergant inkstų, skrandžio, dvylikapirštės žarnos ligomis.

 

2. Gėrimai su imbieru

imbieras

Imbieras spartina medžiagų apykaitą ir virškinimą

Imbieras spartina medžiagų apykaitą ir virškinimą, reguliuoja tuštinimąsi. Valant organizmą, patariama kasdien išgurkšnoti bent porą puodelių šiltos pipirinės imbierinės arbatos. Maždaug 5–6 cm dydžio imbiero gabalėlį nulupkite, supjaustykite kubeliais ir sudėkite į puodą. Tada užpilkite litru verdančio vandens, uždenkite ir palikite 10 min. pastovėti. Į puodelį šiltos arbatos įberkite ant peilio galo maltų juodųjų pipirų, kiek daugiau malto cinamono, įspauskite citrinų sulčių, išmaišykite. Gurkšnokite mažais gurkšneliais.

Skoniui paįvairinti imbierinę arbatą galite kaitalioti su amerikiečių dietologės Sintijos Sass pasaulyje išpopuliarintu toksinus iš organizmo šalinančiu gėrimu. Į stiklinį ąsotį sudėkite riekelėmis supjaustytą šviežią vidutinio dydžio agurką ir neluptą citriną (prieš tai ją gerai nušveiskite šepetėliu laikydami po karštu tekančiu vandeniu ir nuplikykite verdančiu vandeniu). Įberkite šaukštelį malto džiovinto imbiero ir užpilkite 1,5–2 l vandens. Įmeskite 5–6 mėtų lapelius, produktus kiek patrinkite mediniu konditeriniu trintuvu ir palikite per naktį šaldytuve. Išgurkšnokite per dieną.

 

3. Šviežios obuoli ų sultys

Obuolių sultys pasižymi nekaloringumu

Obuolių sultys pasižymi nekaloringumu

Ištirta, kad obuolių sultys valo kepenis ir inkstus, mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, cukrinio diabeto riziką. Obuolių sultyse gausu mineralų, vitaminų, o lieknėjančioms svarbu, kad jos – nekaloringos.

Šviežios obuolių sultys su žiupsneliu malto cinamono – veiksminga žarnyno „šluota“. Jei skrandis sveikas, per dieną drąsiai galima išgerti iki litro obuolių sulčių (šaukštelį cinamono be kaupo reikia paskirstyti porcijomis). Geriausia tai daryti likus pusvalandžiui iki valgio.

 

 

 

4. Žalieji kokteiliai

Žalieji gėrimai suteikia vitaminų, mineralų

Žalieji gėrimai suteikia vitaminų, mineralų

Gėrimai, kurių pagrindas yra švieži vaisiai, daržovės, žalumynai, saugo kepenis nuo toksinų, šalina iš organizmo skysčių perteklių, suteikia vitaminų, mineralų. Žaliesiems kokteiliams ruošti ypač tinka švieži saulėgrąžų bei liucernų daigai, špinatai, salotos, ananasai, šviežios prieskoninės žolelės (petražolės, krapai ir kt.), kiviai, moliūgai, melionai, avokadai, bananai, įvairios šviežios ir šaldytos uogos.

Sveikos gyvensenos propaguotojai teigia, kad žaliųjų kokteilių nevartojusiems žmonėms iš pradžių geriau nemaišyti vaisių ir daržovių, tiksliau – atskirai ruošti daržovių ir vaisių bei uogų gėrimus. Pastaruosius tinka pagardinti vienos rūšies šviežiomis ar džiovintomis prieskoninėmis žolelėmis (mėtomis, melisomis, kalendromis ar kt.), o į daržovių kokteilius skanu įmaišyti daigintų saulėgrąžų. Šviežių pomidorų kokteiliams ypatingą skonį suteikia bazilikai. Nepamirškite, kad maistingas žaliųjų kokteilių pagrindas yra pavasarinės gamtos dovanos – pievų ir miškų žolės (jauni dilgėlių, kiaulpienių, dobilų lapeliai ir t. t.).

 

5. Žolelių arbatos

arbatos

Žolelių arbatomis nereikėtų piktnaudžiauti

Anot medikų, valomuoju poveikiu pasižyminčių žolelių arbatomis nereikėtų piktnaudžiauti – optimali dienos norma yra du puodeliai. Kokias vaistažoles rinktis? Veiksmingiausios – dilgėlės, mėtos, margalapiai margainiai, petražolių lapai, džiovintos kiaulpienių šaknys.

Arbatos poveikis organizmui bus stipresnis, jei sumaišysite keletą komponentų. Tinka maišyti petražolių lapelius ir smulkintas salierų šaknis, varnalėšų, beržų ir bruknių lapus, dedešvų žiedus ir žemuogių lapus, pipirmėtes, vaistines ramunes ir rugiagėlių žiedus. Nelabai patinka vaistažolių arbatos skonis? Tada save apgaukite – vienų ar kitų valomųjų žolelių įberkite į įprastai vartojamą žaliąją ar silpną juodąją arbatą. Labai gerai užterštą organizmą veikia specialūs valomieji vaistažolių mišiniai, kurių galima įsigyti daugelyje vaistinių ir sveikų produktų krautuvėlių.