Kepėjo abėcėlė žaliems: apie kočėlus ir kepimo formas

Kepėjo abėcėlė žaliems: apie kočėlus ir kepimo formas

Pirmame straipsnelyje supažindinome su pagrindiniais produktais, be kurių neapsieina nė vienas tikras kepėjas. Taigi laikas pakalbėti apie ne mažiau svarbius gaminimo atributus: kepimo formas, formeles, specialius pjaustymo peilius ir net kočėlus.

Pradedantiesiems metame gelbėjimosi ratą. Tikimės mūsų kepėjo abėcėlė padės atsirinkti tai, ko iš tikrųjų prireiks.

Kočėlai, konditeriniai maišeliai, kepimo ir pjaustymo formos…
Tešlai kočioti naudojami įvairių formų kočėlai. Jie gali būti mediniai, plastikiniai, metaliniai. Svarbiausia, kad kočėlas lengvai suktųsi apie savo ašį, turėtų patogias rankenėles. Į tuščiavidurio plastikinio kočėlo vidų įdėję ledukų ar įpylę šalto vandens, galite iškočioti tokios rūšies tešlą, kuriai reikia šalto paviršiaus, pavyzdžiui, kapotą tešlą. Tam, kad kočiojant tešla neliptų prie kočėlo, visada prieš naudojant jį reikia pabarstyti miltais.

Kepiniams puošti kremu ar glajumi, minkštos trapios tešlos sausainiams, plikytos tešlos sausainiams ar pyragaičiams formuoti naudojami įvairių dydžių konditeriniai maišeliai su įvairių dydžių bei formų antgaliais. Maišeliai paprastai gaminami iš balinto tankaus medvilninio audinio arba celofano. Medvilninius maišelius galima naudoti ne vieną kartą, o celofaninius – tik vieną. Antgaliai, tvirtinami prie maišelių, yra gaminami iš metalo, būna kūgio formos. Jei cukriniu glajumi ar šokoladu puošite nedaug kepinukų, galite konditerinį maišelį pasigaminti iš kepimo popieriaus, paprasčiausiai jį susukę į tūtelę ir nukirpę galą.

Gaminiai iš minkštos tešlos kepami specialiose formose. Jos gaminamos iš baltos skardos, aliuminio, specialaus plieno. Kai kurios padengtos teflono sluoksniu. Iš tokių formų kepinį labai lengva išimti, jų nereikia tepti riebalais. Taip pat galima naudoti keramines, stiklines, silikonines ar iš specialaus popieriaus pagamintas formas. Jos būna įvairių dydžių. Labai patogios ir turbūt todėl tokios populiarios yra formos su aukštais nuimamais kraštais. Jos gali būti įvairiausio aukščio bei skersmens, taip pat turėti rievėtą žiedą. Tokios formos ypač tinka keksams kepti.

Norėdami pasigaminti sausainių iš meduolinės, trapios ar kapotos tešlos, iškočioję ją turite supjaustyti. Tą galite padaryti peiliu, stikline ar specialiomis formelėmis. Dažniausiai jos gaminamos iš baltos skardos ar plastiko. Jų galima rasti įvairiausių – nuo širdelių, gėlyčių iki žvėrelių, žmogeliukų ir kitokių formų. Tortams papuošti naudojamos silikoninės įvairiausių formų ir dydžių formelės.

Pravartu turėti ir tešlos pjaustyklių. Su jomis galima lygiai išpjaustyti paruoštą mielinę, trapią, kapotą tešlą ar papuošti kepinius.

Tortams apipjaustyti ar jų kraštams aplyginti naudojami specialūs konditeriniai peiliai, įvairios pjaustyklės. Jie pagaminti iš nerūdijančio plieno, būna įvairaus pločio, aukščio ir formų.

Kad kepiniai nepriliptų prie skardų ar formų, galima naudoti kepimo popierių. Taip lengviau išplausite indus ir kepinius išimsite jų nesulaužę.