Kaip pagaminti trapią tešlą, taip kad tirpų burnoje?

Kaip pagaminti trapią tešlą, taip kad tirpų burnoje?

Ar kada svarstėte, kaip pagaminti ypatingai trapią tešlą? Siūlome paskaityti kelis patarimus, kurie padės pradžiuginti šeimos narius ir draugus skaniausiais kepiniais!

Miltai. Gamindami trapios tešlos gaminius, rinkitės tik aukščiausios rūšies mažai glitimo (geriausiai tinka 550D) turinčius kvietinius miltus. Jie turi būti kambario temperatūros. Miltus patartina išsijoti, kad jie prisisotintų deguonies, būtų puresni, pagerėtų kepimo savybės.

Riebalai. Paprastai naudojamas sviestas arba margarinas. Šių produktų riebumas turi būti ne mažesnis kaip 82 proc. Jei riebalai plakami, jie turi būti kambario temperatūros. Su sviestu pagaminta tešla bus minkštesnė, o gaminiai – kvapnesni, trapesni ir skanesni, bet brangesni.

Cukrus. Cukrus turi būti smulkus, kad plakant visiškai ištirptų. Vietoj cukraus galima naudoti cukraus pudrą. Tada tešlą pagaminsite greičiau, ji bus vienalytė. Prieš naudojant cukraus pudrą, ją patartina išsijoti. Cukrus bei cukraus pudra taip pat tinka ir gaminiams puošti.

Kiaušiniai. Tinka tik vištų kiaušiniai. Juos reikia nuplauti vandeniu su trupučiu sodos, po to – šiltu vandeniu. Kiaušinius patariama mušti po vieną į atskirą indelį, kad nepakliūtų sugedęs. Tik patikrinus galima supilti į vieną indą. Jei recepte nurodyti tik kiaušinių tryniai, tuomet juos atskirkite nuo baltymų, o baltymus galėsite panaudoti baltyminei tešlai ar kremui gaminti.

Purikliai. Dabar dažniausiai naudojami kepimo milteliai arba geriamoji soda. Geriamąją sodą reikia užgesinti grietine, citrinų sultimis arba acto rūgštimi (jei tai nurodyta recepte). O jei nenurodyta – tuomet sodą įsijoti į miltus. Kepimo miltelius taip pat reikia įsijoti į miltus. Į tešlą patariama dėti vienos rūšies puriklių.

Kvapiosios medžiagos. Paprastai pyragams aromatizuoti naudojamos citrinų ir apelsinų žievelės, citrinų sultys, kvapų esencijos, vanilinis cukrus, vanilė. Šiuos priedus į plakamą tešlą įmaišykite dar prieš berdami miltus.

Kiti priedai. Į tešlą dedama kakavos, riešutų ar kitų pagardų. Kakava paprastai įsijojama į miltus, riešutai – pakepinami, nuvalomos jų luobelės, jei reikia – susmulkinami ir sumaišomi su miltais (jei riešutai dedami į tešlą, o ne paliekami papuošti). Druska paprastai įsijojama į plakamą masę, kad pagerintų tešlos konsistenciją.

Daugiau patarimų desertams rasite knygoje „Kai norisi ko nors saldaus